// právě čtete...
Asides

Ovi Maps: Navigace na Nokiích zdarma

Sleduj novinky o E75 přes RSS.

Nokia oznámila, že uvolní svoji navigaci pod názvem Ovi Maps zdarma. Naše E75 se k dnešnímu datu prozatím nenachází mezi podporovanými zařízeními, ale toto nedopatření bude jistě brzy napraveno a budeme moci využít její integrovaný GPS s menšími náklady, než doposud.

Doposud bylo možné navigaci od firmy Nokia využívat pouze po zaplacení ročního poplatku.  K modelu E75 byla služba nabízena s tříměsíční zkušební dobou zdarma. Mapy samotné jsou stahovány online a jejich prohlížení bylo zdarma již dříve, nově přibude možnost zdarma využívat i vyhledávání tras a hlasovou navigaci.

Myslím, že tento krok může Nokii pomoci získat více zákazníků pro svoje zařízení. Vzhledem ke zhoršeným výsledkům v posledních obdobích je to logický krok k jejich nápravě, navíc by Ovi Maps měly podle prvních informací být zdarma pouze pro zařízení Nokia a nikoliv pro všechny telefony s OS Symbian. Bude zajímavé sledovat reakce ostatních hráčů na navigačním trhu.

nokia-ovi-logo

Nokia E75 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Líbil se článek? Dej o něm vědět ostatním:
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks

Komentáře Nokia E75

5 comments for “Ovi Maps: Navigace na Nokiích zdarma”

 1. JEsmutne když pro telefon jako je E75 takova pecka neni dostupna navigace zdarma. Pokoušel jsem se i zaplatit licenci na navigaci a je možna platba jen kartou. Při zadavani platby mi to vykazuje chybu 3 a platba nejde uskutecnit. Ani na tech.podpore spol.Nokia mi nejsou schopni poradit. Zde se ukazuje opet na reklamu navigace pro Nolia zdarma. Spatna a klamava reklama pro spolecnost Nokia. E75 vybaven dobre tech.Podpora od společnosti Nokia spatna a at mi to někdo rozmluvi . Človék chce i zaplatit aby měl plnohodnotny přístroj a nejde. Je to dost smutný přistup k zakazníkovi a dost špatna reklama. Začínám koketovat s myšlenkou o jinem přístupnějšim vyrobců telef.přístroju. Pokuste se mi poradit.

  Posted by Jan Jakes | Květen 21, 2011, 20.34
 2. přestaňte s tou zoufalou mánií,že OVI navigace je zdarma,pouze mapy,ale po zapnutí navigace příkladně Autem do místa se navigace přeruší s hláškou vypršení licence,nevim jesli se daj lidi co se na to nachytaj nazývat zákazníci,snad Android už ten zastaralej Symbian potopí,podvod přímo na stránkách Nokia ZDARMA Navigace OVI by se měl jít k soudu stačí si přečíst diskuse,kde nejde jen o neustálé opakování licencí,ale i plno jiných problémů,no a za to chce Nokia peníze????!!!§§§

  Posted by guzzo | Červen 9, 2011, 18.15
 3. To Guzzo, nevím o jakém zoufalství to píšete… OVI navigace je zdarma, po stažení map jsem nastavil trasu a dojel do Mnichova na přesně určené místo aniž by aplikace vyžadovala jakoukoliv licenci nebo připojení k internetu…

  Posted by Míra | Srpen 20, 2011, 16.35
 4. Ovi Maps jsou zdarma, kolegova Nokia E52 s přehledem funguje. Pouze na dražší E75 a jeji majitele se Nokia vyprdla.

  Posted by Admin | Září 16, 2011, 14.25
 5. Také jsem měl E52 a potvrzuji, že Ovi Maps úplně v pohodě jako plnohodnotná náhrada navigace bez licence.

  Posted by Tomáš | Červen 27, 2012, 11.50

Komentuj článek

Nokia E75 blog doporučuje