// právě čtete...
Software

Lotus Traveler a Nokia E75

Sleduj novinky o E75 přes RSS.

Moje E75  je především pracovní nástroj. Přiznám se bez mučení, že Symbian by nebyla moje srdeční volba, ale firemně moc jiných možností nebylo, a tak jsme už přes rok spolu. Kromě volání mi E75 slouží k e-mailové komunikaci, a protože naše firemní řešení stojí na Lotusu od IBM, používám jejich aplikaci Lotus Traveler pro synchronizaci zpráv.

Lotus Traveler má ve verzi pro Symbian vcelku prosté nastavení. Účet musíte napojit na firemní server a vybrat mi přístupový bod pro připojení na internet. V nastavení pošty si zvolíte, které složky synchronizovat, dobu, po kterou se budou zprávy ukládat v mobilu, velikosti příloh a nastavení podpisu.

Synchronizovat lze samozřejmě i kalendáře a aplikaci pro úkoly.

Synchronizaci kontaktů nedoporučuji, pokud nemáte zálohu. Lotus Traveler mi totiž pokaždé po synchronizaci smaže veškeré kontakty z telefonu, nicméně se dostanou do stolní aplikace. Do telefonu je pak musím obnovit ze zálohy. Tady píšu programátorům IBM velké mínus.

U programu lze omezit, do jaké úrovně nabité baterie se má synchronizovat. Já mám nastaveno 20%, info o nových zprávách pak probíhá přes SMS, která programu sdělí, že si má stáhnout novou poštu. Ta je mimochodem v mobilu zobrazená o pár sekund dříve, než v desktop klientovi.

Na today obrazovce pak máte speciálně přidané řádky pro výstup pošty, která má pro Lotus samostatný účet, úkoly a kalendář se synchronizují do standardní Symbian aplikace. Tady si ale musím opět postěžovat, pokud si nechám poštu třídit podle doménových filtrů do složek, pak Lotus Traveler upozorní výstupem na today obrazovce pouze na zprávy ve složce Přijaté zprávy. Na vše ostatní upozorní pouze blikání LED diody okolo ovládacího joysticku.

Stejně tak u složek díky malému displeji nevidíte, kolik je v nich zpráv. Tato informace se na mrňavý displej E75  prostě nevleze ani v landscape režimu. Nezbývá tedy, než složky jednu po druhé otevřít a kontrolovat, což mi připadá velmi nepraktické a je s podivem, že i ve stávající verzi 8.5.1.3 toto není nějak vyřešeno.

Lotus Traveler pro Nokii E75 potřebuje ještě hodně vylepšení, než bude použitelný k mé plné spokojenosti. Protože ale nemám jinou možnost, jak řešit pracovní poštu, musím si s ním prostě vystačit.

Nokia E75 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Líbil se článek? Dej o něm vědět ostatním:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks

Komentáře Nokia E75

No comments for “Lotus Traveler a Nokia E75”

Komentuj článek

Nokia E75 blog doporučuje