// právě čtete...
Featured

Klávesnice Nokia E75

Sleduj novinky o E75 přes RSS.

U modelu Nokia E75 firma poprvé zkusila koncept, který vyzkoušelo HTC a modelů Vox, Wings a Rose, to jest QWERTZ klávesnici výsuvnou do boční strany. Telefon má tedy klávesnice dvě, klasickou numerickou a QWERTZ (u nás).

Numerická klávesnice je vcelku nezajímavá, mimo číslicových kláves obsahuje D-pad a dalších osm tlačítek, z čehož 2 funkční klávesy obsluhují kontextové nabídky na displeji, Home slouží pro přístup do hlavního menu, Kalendář a Zprávy není nutno komentovat. Zbývá klávesa pro mazání textu nebo rychlé odstranění položek. Těchto osm kláves je velmi blízko u sebe a vždy dvě jsou vyrobeny z jednoho kusu plastu. Často tak dochází k přehmatům, minimálně do doby, než se s telefonem sžijete.

Na rozdíl od HTC musíte Nokii otočit numerickou klávesnicí  tak, aby byla vpravo, jako to ukazuje přiložený obrázek. V českém provedení má QWERTZ klávesnice 4 řady a obsahuje i písmena s diakritikou. Pokud ji vysunete, přestane fungovat klávesnice numerická a výjimkou výše popsaných kláves.

Nokia E75

Jednotlivá tlačítka jsou poměrně velká, takže psaní je opravdu pohodlné.  Klávesy jsou vyrobeny z plastu s protiskluzovou úpravou a jsou kompletně podsvíceny.   Často používané klávesy jako zavináč nebo vykričník jsou velmi snadno přístupné. QWERTZ klávesnice Nokia E75 vyžaduje trošku zvyku, ale zhruba po 14 dnech užívání budete psát zprávy opravdu rychle.

Výsuvný mechanismus má mírnou vůli v rozsahu cca 1 mm, jež je zvláště v zavřeném stavu telefonu mírně nepříjemná, pokud ťukáte do numerické klávesnice.

Protože mám možnot přímého srovnání s HTC Vox, musím říct, že QWERTZ klávesnice se Nokii povedla více než inženýrům HTC a používám ji opravdu rád. Doufám, že se tento koncept do budoucna u Nokie udrží, protože HTC zatím neoznámilo nástupce posledního podobného modelu s označením Rose a toto provedení zajišťuje, že můžete mít telefon s rozměry víceméně bežného mobilu a přitom si užívat komfortu QWERTZ klávesnice.

Nokia E75 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Líbil se článek? Dej o něm vědět ostatním:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks

Komentáře Nokia E75

No comments for “Klávesnice Nokia E75”

Komentuj článek

Nokia E75 blog doporučuje

Doména tl1.cz je úspěšně zaregistrována

Doména tl1.cz

... byla úspěšně zaregistrována a čeká na nahrání svého obsahu ...

Vyjímečný Multihosting v ČR

Geograficky rozmístěné servery
Unikátní rozsahy IPv4 + IPv6
Statistiky AWStats
Přehledná správa
Ochrana DNSSEC

Pouze u TELE3
hosting
 
Powered by TELE3 | Designed by Pixel Design | SEO by SEOlight | Copyright © 2005-2022